Gymnastický kemp_20.-22.9.2019

26.09.2019 20:46

V pátek 20.9. 2019 jsem se čtyřmi děvčaty ročníků 2007 a 2008 odcestovala na gymnastický kemp pořádaný komisí všeobecné gymnastiky pod záštitou České gymnastické federace.

Kemp se konal v gymnastické hale oddílu GK Vítkovice v Ostravě. Skvěle připravená akce se zkušenými gymnastickými profesionálkami, které nám trenérům i děvčatům předvedly své ověřené trenérské metody a postupy a tím vylepšily naše znalosti a trenérské dovednosti, trvala do nedělního odpoledne. V sobotu jsme trénovaly dvoufázově, každý tréninkový blok obsahoval čtyři 40minutové sekce na jednotlivých nářadích. V neděli dopoledne jsme pak absolvovaly ještě jeden tréninkový blok.

O své trenérské know-how se s námi podělily trenérky GK Vítkovice, kde se kemp pořádal, paní Světlana Grmelová a paní Monika Prutkayová,a z druhého ostravského oddílu TJ Sokol Moravská Ostrava 1 nám své zkušenosti předávala paní Petra Cenková a paní Blanka Jurčová.

Děvčata z kempu odcházela se svalovou horečkou ale maximálně spokojené, stejně jako my, trenéři, kteří jsme odcházeli plni nových informací a s chutí vše vyzkoušet i v našich domovských oddílech.

Děkujeme panu Josefovi Bučkovi, předsedovi komise všeobecné gymnastiky pod ČGF, který kemp na Moravě organizoval a Jance Všetečkové, která celou akci logisticky zajišťovala a dokumentovala a připomínkovala podstatu jednotlivých prvků z jejího pohledu mezinárodní rozhodčí. A samozřejmě těm, které se nám věnovaly s maximální vstřícností a ochotou – našim lektorkám výše vzpomenutým Světlaně, Monice, Petře a Blance.

Moc rádi se příštího kempu nebo školení opět zúčastníme, abychom pořád udržovali krok s vývojem nových trenérských metodik a tréninkových postupů.