Krajský nominační závod v Paskově 29.4.2019

20.05.2019 20:18

 

V sobotu 29.4.2019 se v Paskově konal nominační závod na republikové finále ČASPV.

V kategorii Mladších žákyň I se děvčata umístila následovně Veronika Levová 7., Anna Keclíková 13., Veronika Martinásková 18. a Barunka Celtová 21. z celkového počtu 23 závodnic. Jako družstvo pak byly na 5. místě.

V kategorii Mladších žákyň II vyhrála Aneta Němcová, která si z Paskova odvezla titul Moravskoslezské přebornice za rok 2019. Druhé místo pak vybojovala Viktorie Fojtíková a postupové 4.místo ještě brala Daniela Nguyenová. Eliška těsně v závěsu za svými kolegyněmi z družstva skončila 6. Tyto závodnice soutěž družstev vyhrála. Děvčata šla s novými prvky a to: Štěpánka na prostných měla kombinaci rondát+flik, salto vpřed skrčmo, u přeskoku pak přemet. Eliška měla nově v sestavě na prostných araba, Viktorie měla nově na prostných ve své sestavě salto vpřed skrčmo. Spolu s Danielou měla Eliška a Viktorie nově i vzepření v podkolení. Všechny tři rovněž poprvé závodily na kladině, s prvky ze sestav z lavičky, a Viktorie si zkusila i skok s čelním roznožením a obratem o 90°. Aneta měla nové na prostných vazbu rondát + salto vzad s obratem o 180° a vazbu rondát+flik+salto vzad prohnutě. Na kladině šla blechou (rychlý přemet vzad s doskokem jednonož).

V kategorii Starší žákyně III se Natálie umístila na 2.místě, Pavlína na 4., postupovém místě, Dominika 5. a Rozálie 6. Rozálie měla dlouhodobější zdravotní výpadek a formu již na krajské závody nestihla doladit.

V kategorii Starší žákyně IV jsme měli jenom jednu závodnici, Kateřinu, která si svůj loňský titul krajské přebornice nenechala vzít a skončila opět 1.

V kategorii Dorostenky jsme měli 3 děvčata: Sophia 2.místo, Karolína 4.místo a Marie 5.místo.

Děvčatům k hezkým výsledkům blahopřejeme a postupujícím závodnicím držíme pěsti na republikové finále v Doubí u Třeboně.